Sparing z K.S. Rugby Ruda Śląska

W ramach przygotowań do nowego sezonu odwiedziliśmy w zeszły weekend Rudę Śląską. Celem, sparing z lokalnym zespołem, trzykrotnym wicemistrzem II Ligi Rugby.

Zostaliśmy przywitani zgodnie z tradycyjną śląską gościnnością. Sam mecz przebiegał w sportowej atmosferze bez złej krwi był dla obu zespołów dobrą okazją do przetestowania formy drużyny po okresie przygotowawczym.

Sparing rozegraliśmy w formule 4×20 minut co zważając na upalne sierpniowe popołudnie okazało się trafnym wyborem. Mimo letniego słońca szybka gra obu zespołów mogła podobać się kibicom, którzy odwiedzili Burloch Arenę.

Po spotkaniu Gryfy przygotowały dla nas upominek-statuetkę i zaprosiły na tradycyjną rugbową „trzecią połowę”. Okazja do rewanżu w Warszawie wiosną, a zawodnikom i ekipie szkoleniowej z Rudy Śląskiej życzymy powodzenia w nowym sezonie rozgrywek.