Wygrywamy 25:19

Udany początek sezonu Akademików. Zwycięstwo w inauguracyjnym meczu sezonu

AZS AWF Warszawa Rugby w zaciętym pojedynku triumfował nad Arką Rumia 25:19.

Rugbyści z KS AZS AWF Warszawa udanie rozpoczęli sezon 2021/22 I ligi w rugby piętnastoosobowym. Ich rywalem była rumska Arka, która w minionym sezonie prawie do samego końca biła się z drużyną z Bielan o trzecie miejsce w lidze. Mecze tych dwóch drużyn są zawsze pełne emocji, ze względu na doświadczone składy i nieustępliwy charakter gry.

W rugby na tym poziomie z reguły – przy wyrównanych siłach – faworytem są gospodarze danego meczu, i nie inaczej było tym razem. Pod znakiem zapytania była forma ataku Akademików, którzy przed inauguracją rozgrywek zdążyli rozegrać tylko jeden mecz sparingowy – w nim testowani byli zawodnicy wypożyczeni na ten sezon do AZS AWF z Mazovii Mińsk Mazowiecki oraz Frogs Warszawa (te zespoły nie przystąpiły do rozgrywek II ligi). W młynie z jednej i drugiej strony mierzyło się doświadczenie i „stara szkoła”. Początkowo starcia obydwu formacji drużyn było bardzo wyrównane – przyłożenie za przyłożenie, i po 20 minutach gry minimalnie (jednym podwyższeniem) prowadzili goście 7-5. Jednak z czasem górę brało doświadczenie i zgranie biało-zielonych, co dało efekt w postaci kolejnych przyłożeń, w tym jednego podwyższonego za dwa punkty przez niezawodnego Łukasza Ślusarczyka. Po 22 minutach wynik brzmiał 12-7, a pierwszą połowę pożegnaliśmy wynikiem 17-12. Punkty z przyłożeń dla AZS AWF w tej części gry zdobywali Emil Mosiądz, Piotr Pazik i Grzegorz Skowroński.


W drugiej połowie obydwu zespołom udało się zdobyć po jeszcze jednym przyłożeniu (Emil Mosiądz dla gospodarzy), zaś kropkę nad „i” celnym karnym postawił Łukasz Ślusarczyk. W tej części gry coraz częściej decydującym czynnikiem było zmęczenie, nieodzowne stały się więc zmiany, które lepiej posłużyły AZSowi. Młyn bielańskiej drużyny w pewnym momencie miał już taką przewagę, że… wjechał na pole punktowe razem z broniącą się Arką. Tej okazji jednak nie udało się zakończyć punktami, co wprowadziło pewną nerwowość na boisku – sędzia Przemysław Filar jednak szybko zapanował nad rozgrzanymi emocjami.

W tym tygodniu czeka nas przerwa w rozgrywkach ze względu na mecz Reprezentacji Polski z Węgrami (sobota 11.09 na boisku Juvenii w Krakowie, godzina 16.00).

Następny mecz Akademicy rozgrają ztym razem pełniącą rolę gospodarza na Bielanach – Legią, zaś za dwa tygodnie podejmować będą u siebie KS Budowlani Commercecon Łódź.

AZS AWF Warszawa v Arka Rumia 25:19 (17:12) /Przemysław Filar/


Punkty AZS AWF: Emil Mosiądz 10 (2P), Piotr Pazik 5 (P), Grzegorz Skowroński 5 (P), Łukasz Ślusarczyk 5 (pd, K).
Punkty Arka: Dariusz Rohde 5 (P), Damian Dzięcielski 5 (P), Konrad Chromiński 5 (P), Sebastian Szulta 4 (2pd).
Żółte kartki: Arkadiusz Szymański (AZS AWF), Sebastian Szulta (Arka).

Skład AZS AWF Warszawa:

Paweł Grabski 2. Andrzej Kraskiewicz 3. Michał Królak 4. Sławomir Kuligowski 5. Tomasz Uszyński 6. Vładisław Pliaszkievitch 7. Jakub Grzybowski 8. Emil Mosiądz 9. Jacek Grygułło 10. Łukasz Ślusarczyk 11. Tomasz Cebulski 12. Grzegorz Skowroński 13. Piotr Pazik 14. Krzysztof Wysocki 15. Mateusz Popiołek

Rezerwowi: 16. Rafał Bogucki 17. Józef Serkowski 18. Mateusz Oleszczuk 19. Marcin Kiliszek 20. Piotr Chlebus 21. Sebastian Zawadzki 22. Paweł Woźniak 23. Arkadiusz Szymański

Sztab trenerski:

Marcin Danieluk, Mariusz Liedel

Dziękujemy zawodnikom z Arki Rumia za sportową walkę i Dziękujemy kibicom.

Zapraszam do obejrzenia kilku fotek z meczu. Fotki dzieki Marta Bogucka